Rubriky
realizace

Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

Myšlenka zdravého bydlení

Jedná se o dřevostavbu rodinného domu v pasivním standardu s důrazem na přírodní materiály o rozloze 150m2. Dům je realizovaný jako pasivní dřevostavba s difuzně otevřenou skladbou s tepelnou izolací z dřevovláknité hmoty. Vzhledem k velmi malým tepelným ztrátám 2,5 kW je měrná tepelná ztráta do 20 W/m2 a proto byl pro předání tepla i chladu zvolen kombinovaný sytém pro vytápění/chlazení – ALPHA SSI Classic EKO 30 instalovaný do zavěšeného podhledu. Výhoda systému je v jak v dřevovláknité izolaci, která ladí s ideou domu, ale především v rychlosti reakce navrženého systému: natopení systému je do 40 minut. To napomáhá docílit přesné klima u objektů s nízkou měrnou objemovou kapacitou stavebních materiálů, ale i v maximální praktičnosti. Získáváte zdravé vytápění/chlazení bez proudění vzduchu a víření prachu. Pro zajištění pasivního standardu je systém doplněn centrální rekuperací a systémem řízení domu LOXONE. Zdrojem tepla/chladu je strojovna s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazení.

Temperování podlahy v koupelně

Koupelna je doplněna topnou rohoží termoKABEL, s řízením chytrou domácností a limitorem teploty podlahy.

Na realizaci spolupracovali:

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

  Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

  Luxusní viladům s vytápěnou bazénovou halou

  Osvědčená kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace s ochranou rosného bodu. Zdrojem tepla a chladu je tepelné čerpadlo země/voda.

  Soubor tří rodinných domů zasazených do svažitého terénu

  Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou zdrojem tepla a chladu pro každý z těchto domů. Příjemné klima vytváří podlahové topení a stropní chlazení.

  Rodinný dům s elektrickým podlahovým topením a úsporným ohřevem teplé vody

  Čistě elektrické vytápění i ohřev vody jsou při správném návrhu velice komfortní i finančně výhodné. V tomto případě jsou instalovány elektrické topné kabely a tepelné čerpadlo pro ohřev TUV.

  Designová vila s úchvatným výhledem

  Kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace, doplněná zdrojem tepla v podobě tepelného čerpadla země/voda s pasivním chlazením.

  Moderní nízkoenergetický dům se zelenou střechou vytápěný elektřinou

  Architektonicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické topné kabely v podlaze.

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.

  Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

  Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.