Rubriky
realizace

Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

Myšlenka zdravého bydlení

Jedná se o dřevostavbu rodinného domu v pasivním standardu s důrazem na přírodní materiály o rozloze 150m2. Dům je realizovaný jako pasivní dřevostavba s difuzně otevřenou skladbou s tepelnou izolací z dřevovláknité hmoty. Vzhledem k velmi malým tepelným ztrátám 2,5 kW je měrná tepelná ztráta do 20 W/m2 a proto byl pro předání tepla i chladu zvolen kombinovaný sytém pro vytápění/chlazení – ALPHA SSI Classic EKO 30 instalovaný do zavěšeného podhledu. Výhoda systému je v jak v dřevovláknité izolaci, která ladí s ideou domu, ale především v rychlosti reakce navrženého systému: natopení systému je do 40 minut. To napomáhá docílit přesné klima u objektů s nízkou měrnou objemovou kapacitou stavebních materiálů, ale i v maximální praktičnosti. Získáváte zdravé vytápění/chlazení bez proudění vzduchu a víření prachu. Pro zajištění pasivního standardu je systém doplněn centrální rekuperací a systémem řízení domu LOXONE. Zdrojem tepla/chladu je strojovna s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazení.

Temperování podlahy v koupelně

Koupelna je doplněna topnou rohoží termoKABEL, s řízením chytrou domácností a limitorem teploty podlahy.

Na realizaci spolupracovali:

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Luxusní viladům s vytápěnou bazénovou halou

  Osvědčená kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace s ochranou rosného bodu. Zdrojem tepla a chladu je tepelné čerpadlo země/voda.

  Designová vila s úchvatným výhledem

  Kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace, doplněná zdrojem tepla v podobě tepelného čerpadla země/voda s pasivním chlazením.

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.

  Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

  Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.

  Teplo od nohou v moderní chalupě řeší svépomocí instalované topné rohože

  Při rekonstrukci rekreačního objektu byl požadavek investora o vyřešení temperování studené podlahy s minimálními nároky na stavební úpravy.

  Cedrová dřevostavba ukrývající wellness zázemí využívá smart home systém

  Ve dvoupodlažním rekreačním objektu je navrženo podlahové topení se stropním chlazením ve wellness zázemí. Vnitřní klima řídí smart home systém ALPHA IP.

  Moderní nízkoenergetický dům se zelenou střechou vytápěný elektřinou

  Architektonicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické topné kabely v podlaze.

  Rekreační domek v Plzni na Mikulce vytápěný konvektory a krbem

  Technicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické nástěnné konvektory.