Topení a chlazení

Teplovodní topení a chlazení

Typickým případem teplovodního systému je podlahové topení nebo stropní chlazení. Teplovodní systémy vytápění jsou založeny na potrubí s otopnou vodou, které je položené skrytě pod podlahou, ve stěnách nebo pod stropy. U stropního chlazení je princip stejný, ale voda proudící v potrubí je chladnější, orientačně kolem 18 °C.

Podlahové topení

Chcete si užívat příjemně teplou podlahu a radiátory nerušený interiér? Pak je pro vás správná volba teplovodní podlahové vytápění. To je neviditelně skryto ve vaší podlaze a lze ho kombinovat s jakoukoliv krytinou. Díky velké ploše pro předávání tepla vytápíte nízkou teplotou. To má vliv na váš komfort i provozní náklady.

Stropní chlazení a topení

Může být vaše zdravá a komfortní alternativa ke klimatizaci. Systém chlazení a topení, který je skrytý ve stropě není vidět ani slyšet a přesto vám přináší příjemný komfort. V letním období ho využíváte pro chlazení, při kterém neslyšíte ventilátor klimatizace a nevíříte vzduch. V zimě ho lze s výhodou kombinovat s podlahovým topením.

Elektrické topení

Nejčastějším řešením elektrického topení jsou topné kabely, topné rohože a nástěnné konvektory. Elektrické topení využívá elektrickou energii jako přímý zdroj pro tvorbu tepla, bez potřeby vody nebo jiného přenosového média. Topné rohože nebo kabely se s oblibou v poslední době používají pro temperování nebo podlahové vytápění.

Topné rohože pro příjemné teplo od nohou

Jsou snadné a komfortní řešení pro „teplo od nohou“ v koupelně, kuchyni nebo v jakékoliv jiné místnosti. Instalují se těsně pod podlahovou krytinu a proto mají tu výhodu, že reagují na váš požadavek velmi rychle. Máte teplo od nohou vždy, když ho očekáváte.

Elektrické podlahové topení

Elektrické topné kabely vám přinesou komfort podlahového topení za nižší pořizovací náklady. Navíc s výbornou regulovatelností. Je to ideální varianta pro vytápění nízkoenergetického nebo i víkendového domu.

Sálavé a přímotopné konvektory

Elektrická přímotopná topidla jsou nejjednodušším řešením elektrického vytápění s nízkými pořizovacími náklady a snadnou regulací.

Topné kabely pro ochranu potrubí, okapů a venkovních ploch

Topné kabely speciálně určené pro vyhřívání potrubí, okapů nebo venkovních ploch fungují jako dokonalá prevence zamrzání a hromadění sněhu a ledu.