Rubriky
realizace

Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.

Krásný výhled podtrhuje příjemné vnitřní klima

Jedná se o podstřešní apartmánový byt 5+KK o rozloze cca 200 m2. V bytě je v rámci obývacího pokoje navrženo provedeno podlahové vytápění/chlazení, které  je řešeno v nízké skladbě s kročejovou izolací, výška skladby je 70 mm. Pro chlazení je dále v obytných prostorech navržen systém stropního vytápění/chlazení ALPHA SSI Classic EPS 30, se systémovou trubkou ALPHATEC PE-RT heatin & cooling 16×2,0 – systém je plně integrován do podhledu, kde podhled skrývá i mnoho integrovaných designových svítidel. Chladící výkon systému dosahuje 60 W/m2. Skladba systému je nosný rastr SDK, s mezerou pro instalaci elektroinstalace 45mm, systémový panel ALPHA SSI Classic EPS 30 s hliníkovou lamelou 0,5 mm, a omega drážkou pro instalaci systémového potrubí v tloušťce 30mm, zakrývací SDK deska 12,5 mm. Celková minimální výška chladícího stropu je 87,5 mm – běžně min 90-100 mm. Zdroj tepla pro vytápění je stávající plynová domovní kotelna. Zdrojem chladu pro chlazení je splitové tepelné čerpadlo osazené na střeše objektu.

Na realizaci spolupracovali:

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.

  Moderní dřevostavba v souladu s přírodou

  Zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Kombinuje podlahový a stropní systém pro vytápění a chlazení s tepelným čerpadlem země/voda.

  Luxusní viladům s vytápěnou bazénovou halou

  Osvědčená kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace s ochranou rosného bodu. Zdrojem tepla a chladu je tepelné čerpadlo země/voda.

  Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

  Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

  Rodinný dům s elektrickým podlahovým topením a úsporným ohřevem teplé vody

  Čistě elektrické vytápění i ohřev vody jsou při správném návrhu velice komfortní i finančně výhodné. V tomto případě jsou instalovány elektrické topné kabely a tepelné čerpadlo pro ohřev TUV.

  Soubor tří rodinných domů zasazených do svažitého terénu

  Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou zdrojem tepla a chladu pro každý z těchto domů. Příjemné klima vytváří podlahové topení a stropní chlazení.

  Rekreační domek v Plzni na Mikulce vytápěný konvektory a krbem

  Technicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické nástěnné konvektory.

  Designová vila s úchvatným výhledem

  Kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace, doplněná zdrojem tepla v podobě tepelného čerpadla země/voda s pasivním chlazením.