Rubriky
realizace

Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.

Krásný výhled podtrhuje příjemné vnitřní klima

Jedná se o podstřešní apartmánový byt 5+KK o rozloze cca 200 m2. V bytě je v rámci obývacího pokoje navrženo provedeno podlahové vytápění/chlazení, které  je řešeno v nízké skladbě s kročejovou izolací, výška skladby je 70 mm. Pro chlazení je dále v obytných prostorech navržen systém stropního vytápění/chlazení ALPHA SSI Classic EPS 30, se systémovou trubkou ALPHATEC PE-RT heatin & cooling 16×2,0 – systém je plně integrován do podhledu, kde podhled skrývá i mnoho integrovaných designových svítidel. Chladící výkon systému dosahuje 60 W/m2. Skladba systému je nosný rastr SDK, s mezerou pro instalaci elektroinstalace 45mm, systémový panel ALPHA SSI Classic EPS 30 s hliníkovou lamelou 0,5 mm, a omega drážkou pro instalaci systémového potrubí v tloušťce 30mm, zakrývací SDK deska 12,5 mm. Celková minimální výška chladícího stropu je 87,5 mm – běžně min 90-100 mm. Zdroj tepla pro vytápění je stávající plynová domovní kotelna. Zdrojem chladu pro chlazení je splitové tepelné čerpadlo osazené na střeše objektu.

Na realizaci spolupracovali:

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.

  Apartmánový dům na Šumavě s podlahovým topením a tepelnými čerpadly

  Podlahové vytápění ALPHA 3X™ (tacker systém) v kombinaci s efektivní strojovnou tepelných čerpadel vzduch/voda Dimplex.

  Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

  Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

  Moderní nízkoenergetický dům se zelenou střechou vytápěný elektřinou

  Architektonicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické topné kabely v podlaze.

  Luxusní viladům s vytápěnou bazénovou halou

  Osvědčená kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace s ochranou rosného bodu. Zdrojem tepla a chladu je tepelné čerpadlo země/voda.

  Designová vila s úchvatným výhledem

  Kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace, doplněná zdrojem tepla v podobě tepelného čerpadla země/voda s pasivním chlazením.

  Teplo od nohou v moderní chalupě řeší svépomocí instalované topné rohože

  Při rekonstrukci rekreačního objektu byl požadavek investora o vyřešení temperování studené podlahy s minimálními nároky na stavební úpravy.

  Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

  Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.