Rubriky
realizace

Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.

Krásný výhled podtrhuje příjemné vnitřní klima

Jedná se o podstřešní apartmánový byt 5+KK o rozloze cca 200 m2. V bytě je v rámci obývacího pokoje navrženo provedeno podlahové vytápění/chlazení, které  je řešeno v nízké skladbě s kročejovou izolací, výška skladby je 70 mm. Pro chlazení je dále v obytných prostorech navržen systém stropního vytápění/chlazení ALPHA SSI Classic EPS 30, se systémovou trubkou ALPHATEC PE-RT heatin & cooling 16×2,0 – systém je plně integrován do podhledu, kde podhled skrývá i mnoho integrovaných designových svítidel. Chladící výkon systému dosahuje 60 W/m2. Skladba systému je nosný rastr SDK, s mezerou pro instalaci elektroinstalace 45mm, systémový panel ALPHA SSI Classic EPS 30 s hliníkovou lamelou 0,5 mm, a omega drážkou pro instalaci systémového potrubí v tloušťce 30mm, zakrývací SDK deska 12,5 mm. Celková minimální výška chladícího stropu je 87,5 mm – běžně min 90-100 mm. Zdroj tepla pro vytápění je stávající plynová domovní kotelna. Zdrojem chladu pro chlazení je splitové tepelné čerpadlo osazené na střeše objektu.

Na realizaci spolupracovali:

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Rodinný dům s elektrickým podlahovým topením a úsporným ohřevem teplé vody

  Čistě elektrické vytápění i ohřev vody jsou při správném návrhu velice komfortní i finančně výhodné. V tomto případě jsou instalovány elektrické topné kabely a tepelné čerpadlo pro ohřev TUV.

  Teplo od nohou v moderní chalupě řeší svépomocí instalované topné rohože

  Při rekonstrukci rekreačního objektu byl požadavek investora o vyřešení temperování studené podlahy s minimálními nároky na stavební úpravy.

  Moderní dřevostavba v souladu s přírodou

  Zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Kombinuje podlahový a stropní systém pro vytápění a chlazení s tepelným čerpadlem země/voda.

  Ekologickou dřevostavbu vytápí i chladí pouze stropní systém

  Komfort zajišťuje kombinace stropního chlazení a topení s tepelným čerpadlem země/voda s pasivním chlazením.

  Moderní nízkoenergetický dům se zelenou střechou vytápěný elektřinou

  Architektonicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické topné kabely v podlaze.

  Cedrová dřevostavba ukrývající wellness zázemí využívá smart home systém

  Ve dvoupodlažním rekreačním objektu je navrženo podlahové topení se stropním chlazením ve wellness zázemí. Vnitřní klima řídí smart home systém ALPHA IP.

  Rekreační domek v Plzni na Mikulce vytápěný konvektory a krbem

  Technicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické nástěnné konvektory.

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.