Rubriky
realizace

Moderní nízkoenergetický dům se zelenou střechou vytápěný elektřinou

Architektonicky zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Jako hlavní zdroj vytápění slouží elektrické topné kabely v podlaze.

Moderní bydlení založené na elektřině

Pro nově vznikající rodinný dům jsme navrhli elektrické podlahové vytápění jako hlavní zdroj, který je doplněn o krbovou vložku. Dům splňuje moderní požadavky tepelně-izolačních vlastností a je zajímavě technicky řešen například zelenou extenzivní střechou v kombinaci se samoregulačním kabelem pro ochranu odtokových cest v zimních měsících.

Chytré topení i regulace s možností úspor pořízením tepelného čerpadla pro ohřev TUV

Při realizaci podlahového vytápění byli použity dvoužilové odporové topné kabely topKABEL o výkonu 10 W/m v různých délkách podle jednotlivých úseků. Instalace kabelů probíhala do systémových fixačních lišt. Skladba byla navržena jako přímotopná pro dostatečnou akumulaci ale zároveň rychlou reakci na změny teploty. Celý systém je řízen týdenními termostaty s prostorovým a podlahovým čidlem. Jelikož se jedná o mladou rodinu s dětmi a tudíž vetší spotřebou teplé vody je do budoucna uvažováno s možností řešení ohřevu TUV přes tepelné čerpadlo.

Na realizaci spolupracovali:

Topné kabely pro podlahové vytápění značky termoKABEL

Galerie

Mám zájem o konzultaci podobného řešení:  Prohlédněte si další realizace

  Luxusní viladům s vytápěnou bazénovou halou

  Osvědčená kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace s ochranou rosného bodu. Zdrojem tepla a chladu je tepelné čerpadlo země/voda.

  Ochrana okapů před zamrzáním v rodinném domě v Karlových Varech, 420 m.n.m.

  Topné kabely v kombinaci s komfortní regulací zamezují tvorbě rampouchů a zamrzání okapových svodů.

  Loftový byt na Kavčích horách se smart home regulací a chlazením stropy

  Komfortní klima v podstřešním apartmánovém bytě 5+KK zajišťuje podlahové topení v kombinaci se stropním chlazením nahrazujícím klimatizaci. Smart home systém umožňuje snadné ovládání klima a zaručuje rozšiřitelnost systému o další funkce.

  Rodinný dům s elektrickým podlahovým topením a úsporným ohřevem teplé vody

  Čistě elektrické vytápění i ohřev vody jsou při správném návrhu velice komfortní i finančně výhodné. V tomto případě jsou instalovány elektrické topné kabely a tepelné čerpadlo pro ohřev TUV.

  Soubor tří rodinných domů zasazených do svažitého terénu

  Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou zdrojem tepla a chladu pro každý z těchto domů. Příjemné klima vytváří podlahové topení a stropní chlazení.

  Moderní dřevostavba v souladu s přírodou

  Zajímavě řešený dům, který splňuje moderní tepelně-izolační požadavky. Kombinuje podlahový a stropní systém pro vytápění a chlazení s tepelným čerpadlem země/voda.

  Cedrová dřevostavba ukrývající wellness zázemí využívá smart home systém

  Ve dvoupodlažním rekreačním objektu je navrženo podlahové topení se stropním chlazením ve wellness zázemí. Vnitřní klima řídí smart home systém ALPHA IP.

  Designová vila s úchvatným výhledem

  Kombinace podlahového topení, stropního chlazení a zónové regulace, doplněná zdrojem tepla v podobě tepelného čerpadla země/voda s pasivním chlazením.